معرفی رشته


گروه باستان شناسی دانشگاه مارلیک در سال 1386 به عنوان اولین مجموعه دانشگاهی در شمال ایران اقدام به جذب دانشجو کرد. شمال کشور از منظر باستان شناسی منطقه ای ناشناخته بوده و علم باستان شناسی اطلاعات بسیار محدودی در این زمینه داشته است. دانشگاه مارلیک با همراهی عزیزانی از دانشگاه های مطرح کشور و برای رفع برخی سوالات باستان شناسی ایران در منطقه با انجام پروژه های دانشگاهی و تربیت دانشجو تأسیس شد. در این زمینه پژوهشهای خوبی نیز در قالب کاوشها و بررسیهای باستان شناختی و پایان نامه های دانشجویان به انجام رسید. این دانشگاه اولین دوره دانشجویان خود را در مقطع کارشناسی در سال 1386 جذب کرد. در سال 1389 اولین گروه دانشجویان در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به تحصیل شدند و اولین گروه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه در مهرماه 1390 جذب شدند. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه هم اکنون در دانشگاه های دولتی و غیردولتی در مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و یا مشغول به تحصیل هستند که این موفقیت را مدیون مرهون تلاش مجموعه و همراهی اساتید، همکاران و دانشجویان گروه هستیم. در پایان لازم است از عزیزانی که راه اندازی و توسعه گروه باستان شناسی دانشگاه مارلیک نقش بسزایی داشته اند تشکر و قدردانی شود: آقایان دکتر سید مهدی موسوی کوهپر، دانشیار گروه باستان شناسی دانشگاه تربیت مدرس؛ آقای دکتر رحمت عباس نژاد سرستی، استادیار گروه باستان شناسی دانشگاه مازندران؛ آقای دکتر حسن هاشمی زرج آباد، استادیار گروه باستان شناسی دانشگاه بیرجند. 


مدیر گروه

اطلاعیه


دانشجویان عزیز توجه داشته باشند لطفا جهت انتخاب واحد مطابق برنامه ترمی ارائه شده نسبت به اخذ درس اقدام فرمایند. در صورتی که دروس اخذ شده کمتر از حداقل انتخابی است پیش از اتمام زمان انتخاب واحد به گروه و یا آموزش مراجعه فرمایند.
دانشجویان کارشناسی ارشد باستان شناسی توجه داشته باشند کلاسهای آقایان دکتر سید مهدی موسوی کوهپر و دکتر سید رسول موسوی حاجی این هفته (هشتم و نهم مهر ماه) تشکیل نخواهد شد. برنامه جبرانی این کلاسها متعاقبا اعلام می شود.
دانشجویان عزیزی که با استاد زیوری کلاس دارند توجه داشته باشند کلاسهای ایشان در روز دوشنبه بیستم مهر تشکیل نخواهد شد. برنامه جبرانی این کلاسها متعاقبا اعلام خواهد شد.